Podpora začlenění vědeckých pracovníků po přerušení kariéry do výzkumných týmů MU

O grantu

Cílem je vytvořit podmínky pro začlenění vědeckých pracovnic a pracovníků po přerušení kariéry, například v důsledku rodičovské dovolené, do výzkumných týmů na Masarykově univerzitě. Tato kategorie usnadní a urychlí návrat mladých talentovaných vědkyň a vědců k produktivní vědecké kariéře a zvýší tak procento jejich zastoupení v samostatných/seniorních vědeckých pozicích.

• Předpokládaný počet udělených grantů: 10

• Roční rozpočet: 500 tis. Kč

• Délka financování: 2 roky

Kvalifikační kritéria

Způsobilým žadatelem je vědecký pracovník:

• U kterého došlo k přerušení kariéry, například z důvodu rodičovské dovolené;
  • Primárně ten, jehož posledním zaměstnavatelem před přerušením kariéry byla MU a kumulativní úvazek na MU byl minimálně 0,5 FTE (Ph.D. studium je ekvivatelnt 0,6 FTE);
  • Prokáže dokončené Ph.D. studium;
  • Je autorem (prvním, korespondenčním, nebo jinak významným - podle oborových specifik) alespoň jedné vědecké publikace indexované v časopise spadajícím do prvního kvartilu oboru podle impakt faktoru ve Web of Science nebo srovnatelného vědeckého výkonu v oborech, jejichž doménou není publikování indexované ve Web of Science.
  • Má na MU domluvené min. 0,5 FTE při návratu po přerušení kariéry (dotace neslouží k pokrytí mzdy, jedná se o formu příplatku)
  • Nástup zpět do práce v termínu po 15. 10. 2022

Podání návrhu

Formulář návrhu ve formátu pdf včetně všech příloh musí být nejpozději v den uzávěrky soutěže vložen do ISEP pod jedním číslem jednacím – návrh projektu a vyjádření vedoucího daného pracoviště. Vložené soubory budou předloženy k hodnocení. Návrh je odevzdán po schváelní průvodky na příslušném HS.

Dokumentace návrhu (strojově čitelná pdf):

• Formulář předepsaný pro soutěž CAREER RESTART
  • Vyjádření vedoucího pracoviště, kde bude projekt realizován, k začlenění navrhovatele do pracoviště, jeho potenciálu pro rozvoj pracoviště a potenciálu pro kariérní rozvoj

Výzva pro rok 2024

Přihlášky se podávají přes ISEP.

Soutěžní lhůta:

1. 9. 2023 – 13. 10. 2023

Hodnoticí lhůta:

16. 10. 2023 – 11. 12. 2023

Realizace projektů

1. 1. 2024 – 31. 12. 2025

Vyhlášení výsledků

Výsledky soutěže

Máte-li otázky, kontaktujte prosím projektové oddělení na Vaší fakultě.

PrF   LF   PřF   FF   PdF   ESF  FI   FSS   FSpS   FaF   CEITEC   ÚVT