facebooktwittergoogleinstagram

Grantové a stipendijní programy pro česko-bavorskou spolupráci

29. 1. 2022
Grantové a stipendijní programy pro česko-bavorskou spolupráci

Česko-bavorská vysokoškolská agentura nabízí pro letošní rok nové stipendijní a grantové programy pro zájemce z řad studentů, pedagogů, vědeckých pracovníků a vedení vysokých škol.

Česko-bavorská vysokoškolská agentura vedle grantů a stipendijí poskytuje i nadále finanční příspěvky také pro digitální formáty přeshraničních kooperací a pro účast na online akcích vysokých škol v sousední zemi. Zároveň očekává, že při dostatečné opatrnosti bude možno uskutečnit některá setkání, studijní pobyty nebo výzkumné projekty prezenční formou.

Stipendijní programy na rok 2022:

• stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy v Bavorsku,
  • stipendia na kurzy češtiny a odborné letní školy v ČR,
  • stipendia na studijní a výzkumné pobyty v ČR,
  • stipendia na stáže v ČR.

Grantové programy na rok 2022:

• Bayerisch-tschechische Sommer-/Winterschulen 2022 - program podpory pro bilaterální letní/zimní školy s účastí studentů z obou zemí (žádost podává bavorská VŠ)
  • Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2022 - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, menší výzkumné projekty nebo příprava mezinárodních projektů (žádost podává bavorská VŠ)
  • Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2022 - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)

Více informací najdete zde v záložce „Stipendia“ a „Granty“.

Zdroj: Česko-bavorská vysokoškolská agentura